Chlapci, ďakujeme za remízu a nádej do odvety!

Celje – Slovan 1:1. Vzhľadom na okolnosti veľmi cenná a zaslúžená remíza v zápase 2. predkola Ligy majstrov. V zápase, ktorý úplne pokazil anglický rozhodca Darren England. Belasí však ukázali neuveriteľnú bojovnosť, aj keď hrali viac ako hodinu o jedného menej – vrátane oboch nadstavení.

Čo sa týka priebehu zápasu, musím povedať, že už po prvom polčase som si veľmi želal, aby bol koniec. V situácii, keď hráte o jedného menej, a traja kľúčoví hráči majú žlté karty (Takáč, Weiss, Mak), je jasné, že nemôžete sa plnou parou hrnúť do osobných súbojov, ani bezhlavo do útoku. Preto som dúfal, aby sme zo Slovinska neodcházali s horším výsledkom ako jednogólovou prehrou. Napokon je z toho remíza, čo je pred odvetou pre nás v podstate najlepší možný výsledok, vzhľadom na priebeh a okolnosti.

Zápas však ukázal aj pozitíva. Po inkasovanom góle sme dokázali bleskovo vyrovnať. A súpera sme dokázali aj v desiatich hráčoch účinne brániť. Celje si síce vypracovalo štyri čisté gólové šance, ale dve zastavil ofsajd, a ďalšie dve zlikvidoval Dominik Takáč.

Pokiaľ ide o Takáča, nechápal som, prečo mu tréner Weiss pripravil takýto krsť ohňom. Martin Trnovský chytal v prvom predkole dobre, nedopustil sa vážnejšej chyby, preto by bolo fér, ak by chytal aj dnes. Takáč pôsobil v prvých 15 minútach veľmi neisto, potom sa našťastie upokojil, a nakoniec skutočne zabránil minimálne dvom gólom súpera. Ale i tak si myslím, že dôveru ešte mohol dostať Trnovský, zvlášť keď tréner zdôrazňuje, že obaja brankári sú kvalitatívne podobní.

Na konci dňa som však neuveriteľne rád za remízu. Boli to ohromné nervy, ale myslím si, že Slovan až na prvých pár minút hral dobre, a ukázal kvalitu a bojovnosť. Som rád, že v diskusii na SME.sk boli hejteri v menšine, a väčšina diskutérov chválila hráčov za predvedený výkon.

Teším sa na odvetu, a som veľmi optimistický. Musíme konečne doma začať aj vyhrávať, čo sa nám v prvom predkole konečne podarilo. Verím, že na to nadviažeme aj proti Celje, a postúpime ďalej!

Author: Loguv