Ďalšie nečakané, ale veľmi príjemné prekvapenie

Priznám sa hneď na úvod, že som ani nemal veľmi chuť sledovať včerajší prvý duel Slovana na pôde Olympiakosu. Po minulej strede som bol smutný, naozaj ma prehra s Ferencvárosom v odvete dosť vzala, najmä jej okolnosti. Nebol som sám, napríklad diskutér Roogy celý ďalší deň postoval príspevky o tom, ako je nasratý… nečudujem sa mu, bol som aj ja. Trápil ma najmä fakt, že ďalší súper v kvalifikácii o Ligu majstrov (Karabach) by bol určite priechodnejší ako Olympiakos…

Aj preto som si včera povedal, že zápas nebudem sledovať, a zapnem si ho len v druhom polčase, ak by sa vyvíjal priaznivo. Potrebujem si šetriť nervy, a okrem toho, akýkoľvek prenos na pseudotelevízii DajTo predstavuje zbytočný nápor na nervy, zvlášť keď má komentovať trnavský truľo Zvolenský… vypínam zvuk. Pri športe našťastie stačí len obraz.

Nie, nemrzí ma vyrovnanie na 1:1. Gréci kopali snáď desať rohov, a pri takýchto štandardkách môže gól padnúť kedykoľvek. Dôležité je, že Andre Green ukázal, že v pohárových zápasoch je veľmi platný, a tiež vykúzlil gól z ničoho. Výsledok nám dáva veľkú nádej do odvety.

Zároveň sa však priznám, že už od začiatku zápasu sa ma zmocnil známy pocit adrenalínu, keď v športe o niečo ide. A hoci som zápas nepozeral od začiatku, skóre som checkoval každú chvíľu prakticky od prvej minúty. A keďže bolo stále 0:0, tak zhruba v 40. minúte už som to nevydržal a zapol som si zápas aspoň na mobile.

Prečkal som do prestávky, vrátil sa z prechádzky, vytiahol záhradný nábytok, a zvyšok zápasu už som pozeral v pohodlí príjemného večerného vánku. A musím povedať, že slovanisti mi pripravili ďalšie veľmi príjemné prekvapenie, na ktoré budem rád myslieť až do ďalšieho štvrtka. A pokiaľ sa nám naozaj podarí cez Olympiakos postúpiť ďalej, tak toto prekvapenie bude mať podobnú váhu ako vyradenie AS Rím či PAOK Solún.

A ja ďakujem Slovanu za ďalší krásny večer, za ďalšie nečakané, ale veľmi príjemné prekvapenie.

Author: Loguv