Odkaz hejterom: Slovan má v posledných rokoch minimum prehier v predkolách

V rámci jedného diskusného príspevku som sa pozrel do nedávnej histórie, a sám som s prekvapením zistil, že Slovan má v posledných rokoch minimum prehier v predkolách. Nielenže tým najvýraznejšie prispieva do národného koeficientu, ale zároveň tým potvrdzuje aj fakt, že je na míle vzdialený ostatným slovenským klubom na medzinárodnej scéne.

Rok 2019: 1 prehra, v odvete 4. predkola EL na pôde PAOK Solún, inak vždy víťasztvá a remízy

Rok 2020: hralo sa kvôli covidu na jeden zápas. Kontumačná prehra v 1. predkole, remíza v 2. predkole (tzn. ani jedna prehra na trávniku)

Rok 2021: prehra v 2. predkole LM, na pôde YBB (2:3), prehra s Olympiakosom 0:3 v 4. predkole EL, inak všetko ostatné remízy alebo výhry.

Rok 2022: prehra v 2. predkole s Ferencvárosom, inak zatiaľ iba remízy a výhry!

Pripomeniem ešte, že prehra po penaltách sa z pohľadu koeficientu berie ako remíza.

Takže zhrňme si to. V roku 2019 prehral Slovan v predkolách proti majstrom iných krajín IBA JEDEN ZÁPAS z ôsmich! V špecifickom roku 2020 odohral v Európe iba jeden zápas, a remizoval 0:0, resp. 1:1 po predĺžení. V roku 2021 prehral IBA DVA ZÁPASY z ôsmich! A teraz v roku 2022 zatiaľ prehral iba jeden zápas z piatich!

Mohli byť výsledky Slovana ešte lepšie? Určite áno. Rozhodne však neplatí, že by Slovan robil slovenskému futbalu vždy len hanbu a stále vypadával, ako sa snažia tvrdiť hejteri.

Author: Loguv